KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12689127
nr 1268 9127
Louis Orr
(1876-1966), USA
Etsningar, 4 st. Ur "Ports of America". New York, Cleveland, New Orleans samt Chicago. Signerade. Motivet: 28x17 cm
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 18:35:11
500 kr
700 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr